Jozwiak Loader
Aktualności
Powrót do listy

Jesienna edycja paryskich targów

Jedne z najważniejszych wydarzeń w branży tekstylnej już wkrótce w Paryżu!
Première Vision i Texworld Paris
Première Vision i Texworld Paris

Dokładnie za miesiąc, 18 września 2017 r. w Paryżu zaczyna się jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży tekstylnej- targi Première Vision. Każdego roku przyjeżdża tam tysiące producentów tkanin i odzieży, projektantów oraz zafascynowanych modą osób po to, by zaprezentować lub poznać trendy, które będą towarzyszyły nam w najbliższych sezonach.

Targi Première Vision mają ponad 40 letnią tradycję, uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży odzieżowej i włókienniczej na świecie. Nie bez powodu zresztą, wystawiają się na nich najlepsi producenci, a wiedza, którą można tam zdobyć inspiruje designerów słynnych marek odzieżowych. Première Vision to także centrum spotkań powiązanych ze sobą gałęzi z przemysłu włókienniczego i odzieżowego i miejsce gdzie nawiązują się istotne relacje biznesowe.

 

 

Targi odbywają dwa razy w roku, zazwyczaj w lutym i we wrześniu. Podzielone są na siedem sektorów:

Première Vision Yarns (Przędze)

Première Vision Fabrics (Tkaniny)

Knitwear Solutions (Dzianiny)

Première Vision Leather (Skóra)

Première Vision Designs (Wzornictwo)

Première Vision Accessories (Dodatki krawieckie)

Première Vision Manufacturing (Produkcja).

W 2016 roku we wrześniowej edycji targów wzięło udział 1 898 wystawców oraz 56 475 odwiedzających.

Oprócz Première Vision, w Paryżu w tym samym czasie mają miejsce także inne targi poświęcone branży tekstylnej. Mowa o Texworld, czyli nieco mniejszym wydarzeniu, który jednak stanowi istotny przegląd światowych trendów w tkaninach i dzianinach odzieżowych dla wszystkich zainteresowanych branżą modową. W 2016 edycji wzięło w nich udział 969 wystawców prezentujących niemal wszystkie rodzaje tkanin naturalnych i syntetycznych, gotową odzież oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne dla przemysłu tekstylnego.

W ramach Texworld promowana jest inicjatywa odpowiedzialnego kreowania mody, zgodnego z tendencjami wyznaczanymi przez trendy ekologiczne. Na targach będzie można spotkać wielu proekologicznych wystawców prezentujących tkaniny uzyskane z recyklingu.
Oprócz wystawców tkanin, na Texworld każdego roku biorą udział także dostawcy dodatków, wykończeń oraz akcesoriów.

Zarówno na Première Vision jak i Texword odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, jak pokazy mody czy konferencje poświęcone tendencjom w modzie, najmodniejszej kolorystyce czy tkaninom. Jest to doskonała okazja do wzbogacenia swojej wiedzy w tym temacie oraz znalezienia inspiracji przy tworzeniu nowych kolekcji.
Jak co roku, również na wrześniową edycję paryskich targów wybiera się zespół JÓŹWIAK.