Jozwiak Loader

Interesujące fakty

FAKTY I CIEKAWOSTKI
O tkaninach JÓŹWIAK Poznań
Tkaniny z włókien mieszanych

Tym co wyróżnia ofertę JÓŹWIAK Poznań od innych firm jest bez wątpienia jej kompleksowość. Doskonale wiemy jak ważny jest duży wybór i możliwość doboru tkaniny na garnitur według własnych preferencji oraz przeznaczenia. Dlatego w JÓŹWIAK Poznań oferujemy klientom szeroki przekrój nie tylko wzorów i kolorów ale również składów surowcowych tkanin. Dzięki temu możemy zaproponować naszym klientom produkty z różnych półek cenowych.

Czytaj więcej

Jak nadajemy nazwy kolorów naszym tkaninom?

W branży mody kolory odgrywają istotną, a często nawet najważniejszą rolę w wyborze tkanin – zarówno w garderobie damskiej jak i męskiej. Obecne czasy charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością trendów oraz ich szybkimi zmianami- czasem powrotem do klasyki i tradycji, a czasem bardzo oryginalnymi i może poniekąd kontrowersyjnymi rozwiązaniami. Doskonale o tym wiemy. Dlatego tworząc nową kolekcję przykładamy szczególną uwagę do doboru kolorystyki, wzbogacając naszą ofertę każdego roku o dziesiątki nowych barw. Podobnie jak w przypadku nazewnictwa naszych tkanin, również nadanie koloru jest oparte na opracowanym przez nas schemacie.

Czytaj więcej

Dlaczego nasze tkaniny mają takie nazwy?

Podczas przeglądania naszych katalogów z tkaninami przez nowe osoby często pada pytanie o nietypową nazwę tkaniny oraz jej koloru. Często są to bowiem nazwy już słyszane, bądź znane, jednak nie do końca związane z tkaninami. System nazywania produktów naszej firmy to konwencja stworzona przez i na specjalnie na potrzeby JÓŹWIAK Poznań. Jest ona wynikiem rozwoju związanego przede wszystkim ze stałym poszerzaniem oferty naszych katalogów o nowe wzory, kolory oraz rodzaje tkanin. Postanowiliśmy stworzyć krótki cykl artykułów, który pomoże naszym klientom oraz wszystkim zainteresowanym bliżej poznać naszą firmę od strony technicznej, zagłębiając się szczegóły opisowe naszych tkanin.
Czytaj więcej

Wełna wysokoskrętna na krawiectwo miarowe

Wełna wysokoskrętna to rodzaj cienkiej, szlachetnej i delikatnej w dotyku tkaniny. Doskonale nadaje się na garnitury szyte na miarę i w tym celu najczęściej jest nabywana. Obecnie w naszych katalogach znajduje się blisko 300 różnych wzorów wełen o skrętności od Super 100’s do Super 180’s. Co oznacza Super S? Jaką tkaninę wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przewodnikiem po tkaninach przeznaczonych na krawiectwo miarowe.

Czytaj więcej

Z jakich włókien są nasze tkaniny?

Do produkcji naszych tkanin używamy wielu różnych rodzajów włókien. Mamy w ofercie tkaniny zarówno z włókien naturalnych, sztucznych, syntetycznych oraz ich kombinacje. Jakie są ich właściwości? Czym się wyróżniają? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat włókien.

Dowiedz się więcej

 

Abrewiacje składu surowcowego

W procesie etykietowania tkanin jak i odzieży powszechne jest stosowanie abrewiacji (skrótów) przy prezentowaniu składu surowcowego danej tkaniny. Chcąc ułatwić pracę z naszymi produktami sporządziliśmy tabelę odszyfrowującą stosowane przez JÓŹWIAK Poznań skróty.

Czytaj dalej

REBRANDING
Nowy wizerunek JÓŹWIAK Poznań
Odświeżenie naszej marki

Już niedługo minie rok od kiedy rozpoczęliśmy realizację projektu poświęconego zmianie identyfikacji wizualnej JÓŹWIAK Poznań. Była to odpowiedź na zmieniające się trendy i oczekiwania klientów, oraz dynamiczny rozwój naszej firmy, a co się z tym wiąże nowymi kierunkami rozwoju i założonymi celami.

Czytaj dalej

Zmiany w JÓŹWIAK Poznań

Ostatnie miesiące były dla nas nie lata wyzwaniem. Po zakończeniu pierwszego etapu opracowywania systemu identyfikacji wizualnej, który wiązał się z długotrwałym planowaniem i analizą potrzeb przy projektowaniu elementów nowego wizerunku przyszedł czas na jego wdrożenie.

Czytaj dalej