Jozwiak Loader

Know-how

STANDARDY JÓŹWIAK Poznań

Dążymy do najlepszej jakości

Konwencja identyfikacji kolorów

Kolorystyka tkanin, szczególnie w ostatnich sezonach, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności tkanin. W celu precyzyjnego i powtarzalnego określania kolorów, w JÓŹWIAK stworzyliśmy własną autorską konwencję nazewnictwa kolorów. Posiadamy niezbędny sprzęt oraz oprogramowanie, które pozwalają nam przechwycić kolor z fragmentu tkaniny, a następnie nadać nazwę koloru. Dzięki temu na bieżąco tworzymy własną, szczegółową paletę barw oraz stale poszerzamy gamę kolorystyczną naszych produktów.

Zobacz naszą paletę kolorystyczną

Kontrola powtarzalności kolorów

Każda produkowana przez nas partia tkanin jest dokładnie przez nas kontrolowana pod kątem ciągłości i zgodności kolorystycznej. Posiadamy system monitorowania wybarwienia każdego lotu farbiarskiego począwszy od pierwszej dostawy. Katalogowane karty koloru służą nam do zachowania powtarzalności wybarwień przy dalszych zamówieniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie  dokładnie odtworzyć pożądane parametry tkaniny oraz dobrać odcień tak, by zachować ciągłość i powtarzalność w dostawach do klientów.

Identyfikacja kolorów jest również przeprowadzana za pomocą urządzeń optycznych przeznaczonych do identyfikowania barw zgodnie z wymaganymi parametrami, jak również w odniesieniu do skali Pantone Fashion + Home Cotton.

Zobacz jak to robimy

Testy oraz certyfikaty

Aby zapewnić najwyższą jakość naszych tkanin poddajemy je profesjonalnym testom laboratoryjnym. Próbki badane są pod kątem najważniejszych parametrów wizualnych oraz technicznych, w szczególności na trwałość, odporność na takie czynniki jak piling, ścieranie, rozciągnie, kurczliwość czy niezmienność koloru. Wszystkie testy wykonywane są w certyfikowanych laboratoriach zgodnie z ogólnie przyjętymi normami międzynarodowymi.

Zobacz przykładowy raport

Certyfikacja ISO

Zagwarantowanie wysokiej jakości naszych produktów jest jednym z priorytetów naszej firmy. Chcemy spełniać oczekiwania naszych klientów na jak najwyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz poszanowaniu zasad ochrony środowiska. Dlatego rozpoczęliśmy proces wdrażania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015.

Dowiedz się więcej o normach ISO

 

Certyfikacja produktów

W związku z ekspansją na rynki Europy Wschodniej, rozpoczęliśmy proces certyfikacji naszych produktów, tak aby spełniały wszystkie normy i wymogi jakości obowiązujące na rynkach Państw wchodzących w skład Unii Celnej. Certyfikat EAC umożliwia  długoterminową dystrybucję towarów na terenie Rosji, Kazachstanu i Białorusi. Wprowadzenie certyfikacji towarów pozwoli nam ograniczyć formalności celne do minimum, a tym samym usprawnić i przyspieszyć proces wysyłki tkanin do państw Europy Wschodniej.

Zobacz przykładowy certyfikat

KONTROLA JAKOŚCI

Etapy kontroli naszych produktów

Metr po metrze

W zależności od technologii produkcji tkaniny, kontrola jakości odbywa się 3-4 krotnie, po każdym procesie technologicznym: tkaniu, barwieniu, wykańczaniu. Finalny etap odbywa się przed cięciem tkaniny oraz nawijaniem na rolki. Polega on na dokładnym oglądzie wstęgi tkaniny na całej długości przez kontrolerów, zaznaczaniu ewentualnych błędów oraz ich usuwaniu. Kontrola ta odbywa się według 4-punktowego standardu inspekcji tkanin.

Dowiedz się więcej o tym standardzie

Kontroler

Desygnowaliśmy dodatkowego kontrolera, niezaangażowanego do wcześniejszych procesów, którego zadaniem jest dokładne przejrzenie tkaniny i ocena jakości tkaniny jako całości po zakończeniu inspekcji. Uprzednie procesy są szczegółowe i skupione na detalach, dlatego zawsze dokonujemy finalnej kontroli, w celu wyeliminowania błędów większej skali jak np. zmienność koloru na długości wstęgi w kilkumetrowych pasach.

Zobacz dlaczego to tak ważne

Inspekcje uzupełniające

Poza wspomnianym standardem jakości wprowadziliśmy dodatkowe procesy, które pozwalają nam jeszcze bardziej precyzyjnie kontrolować jakość tkaniny, a jednocześnie stanowią dopełnienie inspekcji „metr po metrze”.
Procesy te skupiają się zarówno na właściwościach fizycznych produktu jak i na cechach zewnętrznych jak kontrola koloru czy wzoru.

Zobacz jak to robimy

Próbki wysyłkowe

W przypadku dedykowanych zamówień produkcyjnych na życzenie klienta przesyłamy próbki wysyłkowe zamówionej tkaniny. Zależy nam, aby nasze produkty cechowały się jak najlepszą jakością oraz aby w jak najwyższym stopniu spełniały oczekiwania naszych klientów.

Zobacz to na przykładzie